نوآوری در کسب و کار
اسفند ۱۹, ۱۳۹۷
قبل از راه اندازی کسب و کار آنلاین
اسفند ۱۹, ۱۳۹۷

اهمیت همکاری با مشاور کسب و کار

هرکسب و کاری برای رشد و توسعه خود نیازمند تغییرات مداوم و استفاده از ابزارهای جدید می باشد در سال های اخیر سرعت تغییرات در پلتفرم های بازاریابی و تبلیغات بسیار زیاد بوده است گاهی وقت ها مدیران عموما سنتی، به صورت غیرارادی از دنیای مدرن کسب و کار فاصله میگیرند و وقتی به خودشان می آیند که چاره ای جز اعلام ورشکستگی ندارند، البته اگر منصف باشیم باید بگیم که یک مدیر نیز نمی تواند بر همه چیز مسلط باشد هم به صورت روزانه کتاب بخواند هم برای پرداخت حقوق کارمندان وقت بگذارد و هم پاره ای از وقت خود را برای تحقیق در زمینه ابزارهای نوین مانند طراحی وب، سئو یا دیگر روش های جدید بازاریابی بگذارد اینجا است که اهمیت استفاده از یک مشاور کسب و کار معنا پیدا می کند مشاور کار یک مدیر را در تصمیم گیری آسان می کند او با اعتماد به مشاور خود دیگر نگران شکست از رقبا نمی باشد اما این همه ماجرا نیست.

یک انسان هزار تجربه

یک مشاور کسب و کار با کسب و کارهای زیادی همکاری داشته است و از نزدیک شاهد موفقیت و یا شکست آنها بوده است بنابراین او استراتژی های گوناگون رشد و پیشرفت را می شناسد و به خوبی نیاز فعلی یک کسب و کار را تشخیص می دهد و با طراحی و تدوین یک استراتژی کارآمد تکلیف کارهای پیش روی یک شرکت را روشن می کند.

بیرون گود داخل گود

شاید برای شما هم پیش آمده باشد روزها درگیر فکر کردن به یکی از مسائل خود بوده اید و در کمال تعجب دوست یا همکاری شما را دیده است و پس از شروع به صحبت در مورد مساله خود با آن دوست، یک دفعه راه حل ساده ای به شما پیشنهاد داده است بعضی وقت ها ما انسان ها آنقدر در زندگی و کسب و کار غرق شده ایم که بهتر است یکی بیاید و از بیرون گود شرایط ما را بررسی کند. کار مشاور نیز همین می باشد شرایط ما را به عنوان یک بی طرف می بینید و راه حل های خود را ارائه می دهد.

تقویت روحیه ریسک پذیری

موفقیت های بزرگ نیازمند ریسک های جدی و گاها پرخطر می باشد با پشت میز نشستن و لاک پشتی حرکت کردن خیلی وقت ها هیچ چیز نصیب انسان نمی شود باید ترس را کنار گذاشت و حرکت کرد، قرارگرفتن در کنار یک مشاور و همفکری با او می تواند کمک زیادی به کنار گذاشتن ترس ها و اقدامات موثر نماید بنابراین یکی از کارهای مشاور تقویت روحیه ریسک پذیری در مدیر کسب و کار می باشد او با بیان مثال های موفق کسب و کار مدیر رو به سمت کارهای خارق العاده و جدید می کشاند.

دانش مشاور بروز می باشد

یکی از کارهای روزانه یک مشاور حرفه ای، مطالعه روزانه موضوعات بازار و کسب و کارها می باشد او ترندهای جدید را به خوبی می شناسد فرصت های جدید تجاری را به سرعت شناسایی می کند و به کسب و کارهای خواهان پیشرفت معرفی می نماید وقت و هزینه ای که یک مدیر باید برای مطالعه و توسعه دانش فنی خود قرار دهید را مشاور قبلا پرداخته است فقط کافی است با او همراه شود.

کاهش هزینه ها

در آخر باید بدانید همکاری با یک مشاور کسب و کار منجر کاهش هزینه هایی می شود که یک مدیر باید برای آزمون و خطاهای شخصی خود بپردازد. مشاور، فروشنده خدمات نیست که سعی کند با چرب زبانی و تکنیک های فروش محصول خود را به شما بفروشد همه هدف مشاور کمک به شما جهت گرفتن تصمیمات درست تر می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *