لذت کار در کافه ها، مکان های عمومی و فودکورت ها
اردیبهشت ۲۱, ۱۳۹۵
از ذهن آگاهی تا کوچینگ
شهریور ۴, ۱۳۹۷

چگونه رسالت خودمان را پیدا کنیم؟

چرا ما انسان ها گاهی کاری را با اینکه پول خوبی برایمان دارد رها می کنیم و حاضریم کار دیگری را ولو با درآمد کمتر انجام بدهیم؟

جواب این سوال را استاد امیرحسین غروی یکتا در دوره مهندسی ان ال پی به ما آموخت، اگر به هرم نیازهای انسان که توسط آبراهام مزلو طراحی شده نگاه کنیم میبینیم که همه ما انسان ها در نهایت به دنبال خودشکوفایی و حس مفید بودن میباشیم. به قول او می شناسد شخصی را که صاحب فروشگاه های زنجیره ای مشهوری است اما حس می کند زندگی اش یک چیز کم دارد. او توضیح می داد که چگونه انسان هایی که در مسیر رسالت خود قرار گرفته اند بازدهی و نتیجه فعالیت هایشان به طرز شگفت انگیزی بالا رفته هست. در یکی از جلسات کلاس مان او این تکنیک را برای همه شاگردان توضیح و انجام داد که تقریبا همه به یک چشم اندازی از رسالت و ماموریت خود رسیدند.

تکنیک کشف رسالت:

تکنیک کشف رسالت بسیار ساده می باشد، یک قلم و کاغذ بردارید و به یک مکان آرام بروید، حالا باید تصور کنید که به هرچیزی که در زندگی از مادیات گرفته تا احساساتی که دوست دارید تجربه کنید رسیده اید برای مثال تصور کنید یک حساب بانکی با بی نهایت صفر پول دارید، به ماشین آرزوها، همسر رویاها، مسافرت هایی که دوست داشته اید بروید و … دست یافته اید و حالا میخواهید یک روز عادی را شروع کنید، چه کاری انجام می دهید به سراغ چه چیزی می روید؟  آنرا بنویسید آن رسالت شما است آن کاری است که اگر شبانه روزی نیز انجام دهید از انجام آن خسته نمی شوید. بدون اینکه خود را زور کنید فقط تصویرسازی کنید حتی اگر هیچ چیز به ذهنتان نمیرسد خود را سرزنش نکنید چند بار که این تکنیک را انجام دهید بالاخره به گمشده زندگی تان می رسید. (حداقل ۱۵ دقیقه این تکنیک را انجام بدهید)

 

پیشنهاد:

در پایان اگر حس بلاتکلیفی با خودتان دارید اصلا نگران نباشید زیرا این حس رو خیلی از آدم ها دارند، به هرحال در دنیا هیچ چیز ایده آل نیست مهم اینه کاری را انجام بدهیم و خوشحال باشیم اما پیشنهاد ما اینه تو یک دوره هدف سازی جایی مثل NLP یا جای دیگر شرکت کنید و ارزش های خودتان را بشناسید و بعد از آن آنها را انقدر با هم مقایسه کنید تا الوویت های زندگی تان مشخص شود بعد از مشخص شدن الوویت های زندگی تان تعریف اهداف خیلی خیلی ساده هست همچنین پیشنهاد میشه کتاب نظم پنهان در هدف از استاد ما امیرحسین غروی یکتا را مطالعه کنید.

 

2 Comments

  1. سلام

    این دو پست وبلاگتون خیلی جالب بود و امیدوارم نوشته‌های بیشتری از شما بخونم.

    ممنونم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *