اهمیت همکاری با مشاور کسب و کار
اسفند ۲۰, ۱۳۹۷
توجه آگاهی در کسب و کار
اسفند ۲۰, ۱۳۹۷

قبل از راه اندازی کسب و کار آنلاین

روزانه تعداد زیادی پیام با این عنوان که چه کسب و کار اینترنتی ای بزنم و سریع پولدار بشم دریافت میکنم و من فقط یک جمله میگویم! خودت را بشناس. به عنوان کسی که سال ها در تلاش برای پیدا کردن یک مسیر مناسب کاری دست به کارهای گوناگون زده ام خوب فهمیده ام که از همه چیز میشه پول درآورد و نکته در چه کار کنم نیست نکته اصلی در این است که ما که هستیم؟ برای فهیمدن من کیستم؟ باید با خودمون صادق باشیم خوب خودمون رو بررسی کنیم و ببینیم واقعا چی در چنته داریم و دنبال چی هستیم؟ اگه دنبال این هستید که سریع پولدار شوید یک محصول پیدا کنید و به عنوان فروشنده و بازاریاب فعالیت کنید. اساس استارتاپ یا راه اندازی کسب و کار سریع پولدار شدن نیست استارتاپ می آید دردی رو دوا کند کسب و کار می آید یک نیاز را برطرف کند و گاهی شاید تا سال ها به آن سود مورد نظر خود نرسد اما کسب و کار آنلاین! کسب و کار آنلاین هم همان کسب و کار است کلمه آنلاین هیچ گونه معجزه ای نمی کند چه بسی گاهی اوقات کار در حوزه آنلاین سخت تر هم می باشد و علت آن آسانی در راه اندازی آن می باشد و باید به این موضوع هم توجه داشت که در حال حاضر اکثر کسب وکارها آنلاین هستند و در فضای وسیع اینترنت باهم در رقابت هستند. جادی در کتاب لینوکس و زندگی؛‌ درس هایی برای گیک های جوان جمله کلیدی داره و میگه اینکه بدونیم در نهایت دنبال چی هستیم کمک زیادی میکنه تا بفهمیم الان باید چه کاری انجام بدهیم. بنظر من قبل از راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود این سوال ها را خود بپرسید:

۱- دقیقا چقدر درآمد (درچه بازه زمانی) از کسب و کار جدید خود انتظار دارم؟

۲- آیا به عنوان موسس یک کسب و کار حاضر هستم سالیان سال تلاش کنم و کسب و کار خودم را تبدیل به یک برند موفق نمایم؟

۳- آیا من برای مدیریت یک کسب و کار مناسب هستم و یا به عنوان یک هم تیمی عملکرد بهتری خواهم داشت؟

۴- آیا این کسب و کار جدید با ارزش ها و دیگر اهداف زندگی من در یک راستا قرار خواهند داشت؟

 

این سوال ها انگیزه های اصلی شما را برای راه اندازی کسب و کار جدید مشخص میکند و کمی شما را به شناخت از خود نزدیک می کند برای اینکه دقیق تر خودتون رو بشناسید می توانید از یک کوچ یا مشاور شغلی کمک بگیرید. اما بهتره در راه اندازی کسب و کار آنلاین به این موارد نیز توجه داشته باشید:

 

پلن درآمدی مشخص داشته باشید.

رویاپردازی همیشه شمارا به پول نقد نمی رساند شما برای شروع باید یک محصول یا سرویس مشخص داشته باشید و به خوبی برای آن قیمت گذاری کنید و آن را به صورت شفاف به دیگران معرفی نمایید.

کسب و کار  خود را به صورت کوچک شروع کنید.

کسب و کارها در حال کوچک شدن می باشند زیرا اکثر مردم برای مثال علاقه دارند بلیط هواپیما خود را از وب سایتی تهیه کنند که به صورت تخصصی همه تمرکز خود را در ارائه بهتر خدمات فروش بلیط هواپیما قرار داده است پیشنهاد ما این است با فکری بزرگ اما به صورت کوچک در یک حوزه مشخص کار خود را شروع کنید اگر خدمات با کیفیتی ارائه دهید از همان ابتدا مشتریان خود را خواهید داشت حتی اگر در یک حرفه پر رقابت کار خود را شروع کرده باشید.

از شبکه دوستان و اطرافیان خود شروع کنید.

می توانید از همان ابتدا به تبلیغات گران اینترنتی بپردازید و هرچقدر بودجه دارید را صرف آن کنید اما بنظر من از معرفی کسب و کار خود به دوستان و نزدیکان شروع کنید یک صفحه در اینستاگرام بسازید و دوستان خود را به فالوکردن آن دعوت کنید در یک پیام کوتاه و شخصی به دوستان خود کسب و کار جدیدتان رو معرفی نمایید دوستان شما سریعتر از دیگران به شما اعتماد میکنند و از شما خرید میکنند.

محتوا میانبر است.

برای کار خود به سرعت محتوا تولید کنید محتوایی که مردم را به خرید کردن از شما ترغیب نماید از واقعیات کار خود بنویسید یا ویدیو و عکس تهیه کنید سعی کنید با محتوای خود شخصیت حقیقی خود را نیز به کاربران معرفی نمایید این کار کمک زیادی به اعتماد مشتریان برای استفاده از خدمات و محصولات شما میکند.

 

همانطور که میدانید غیرممکنی در پیشرفت و موفقیت وجود دارد اما گاهی اوقات قدم های کوچک، حساب شده و پیوسته ما را سریع تر به آنچه در جستجوی آن هستیم میرساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *